Події

Свічечка – Пластова Свічечка відбувається у першу суботу січня після різдвяних свят, за старим стилем. В цей день, відбувається станична збірка в домівці, під час якої учасники колядують і співають щедрівки, передається Вифлеємський Вогонь Миру і всі присутні частуються кутею. Після офіційної збірки, пластові частини УПН і УПЮ йдуть колядувати по домах жителів українського Ню Йорку.

Коляда – Цю різдвяну традицію плекають пластуни, відвідуючи українських жителів міста Ню Йорку (в околицях Менгетен, Квінс і Бруклин, напр.) Коляда відбувається після Свічечки й інколи, тиждень пізніше.

Зимова Прогулька – Ціллю цієї прогульки є нагода для новацтва здобути зимові вмілості (лещетарство, морозенко, ковзар) та щоби гарно провести разом час. Зимову прогульку для новацтва вже кілька років підряд влаштовує курінь “Спартанки”.
Прогульки та мандрівки – Прогульки містом або мандрівки на природі -- це суттєві елементи пластової програми. Молодь скріплює знання різних тем, отримує враження і краще пізнає життя, коли спілкується з ширшим світом. Тому, протягом пластового року обов'язково відбуваються прогульки й мандрівки з виховниками.

Костюмівка – Костюмова новацька забава зародилася у Ню Йорку в ранніх 1950-их роках, коли новацькі виховники вирішили, що дітям цікавіше буде послухати й увійти в чарівний світ казки, якщо вони стануть «співвиконавцями» тої розповіді.  Кожен новацький рій відіграє якусь роль у казці, зазвичай у формі спільного танцю. Виховники вибирають казку, хореографують точки, a Ланка Батьків відповідає за строї, сценки й буфет. Традиційно, Костюмівка відбувається пізнью зимою перед Великим Постом, так для пластової як і для загальної громади.

Стійка при Божому гробі – у Велику П'ятницю перед Великоднем, пластуни виконують урочистий обов'язок стійки при Плащаниці у Храмі св. Юра, що на 7-ій вулиці і вул. Шевченка. По два новацькі і юнацькі добровольці стоять струнко в повних одностроях поки не прийде наступна стійка на заміну – звичайно по одній годині.

Фестиваль при церкві св. Юра – Щороку, протягом трьох днів серед місяця травня, церква і Академія св. Юра влаштовують український фестиваль для громади і сусідів на 7-ій вулиці, між 2 і 3 авеню. Пластова станиця НЙ приєднується, спонсоруючи «будку» або кіоск, де продається домашнє печиво, кава та перекуски. Організують продаж і чергують Ланка батьків, члени станичної старшини, та молодь.

Свято Юрія – Навесні пластуни вшановують патрона Пласту, св. Юрія Змієборця і Переможця, дводенним окружним збіговиськом юнацтва на пластовій оселі. Тут, під керівництвом старшо-пластунського і/або сеніорського куреня, з'їжджаються юнаки і юначки різних станиць, котрі випробовують своє знання практичного пластування. Молодь ночує під шатрами на природі, варить собі, змагається в теренових змагах, і спілкується. Традиційно, Свято Юрія відбувається перед кінцем травня, під час Американського свята Меморіялу.

Свято Весни – Новацтво щороку вітає весну одноденною програмою серед природи. Свято Весни типово відбувається у парку, або в гаю, під проводом станичних виховників, або старшо-пластунським чи сеніорським куренем.  Програма звичайно включає теренову гру, забаву, спів, пікнік, й вогник.

Пластові табори – Ключовою подією у пластовій програмі  є таборування в природі. Слід згадати, що відбуття літного табору є вимогою до підвищення ступенів в УПН і УПЮ. Табори є різні: тритижневі виховно-вишкільні на пластових оселях, спеціялізійні «спец» табори, напр. морський, лещетарський, кінний, спортивний, та вишколи, напр. Лісова Школа, Школа Булавних і Золота Булава (в Канаді). Кожен пластун має обов'язок брати участь у таборах.

Вмілість Вікенд – За ініціятивою старших пластунів у НЙ, щороку восени відбувається нагода для юнацтва виконати вимоги до пластових вмілостей. Протягом вихідних (тобто «вікенду») молодь з'їжджається на пластовій оселі Вовча Тропа і з впорядниками переходить і здає точки до вмілостей, котрі не могли би здавати на таборах, або протягом станичного року.

Орликіяда – Щорічне змагання/конкуренція юнацтва в жовтні, на українській оселі Союзівка, влаштоване куренем "Орликівці". Молодь з усіх станиць США і Торонто, Канада мають можливість пописатися знанням теми, пов'язаної з Україною, і надана заздалегідь організаторами Орликіяди. Точкують юнаків і юначок по загонах у трьох ділянках: в усному перепиті, за експонат (візуальний проект) і за поведінку. Особливий момент Орликіяди це вибір Гетьманича і Гетьманівни - взірцевих юнака і юначки, котрі мають честь цілий рік носити цей титул.

Відвідини св. о. Миколая – У грудні, в часі Свята Миколая, відвідує наших наймолодших пластунів св. о. Миколай! Замість звичайних занять, збираються новаки і новачки у великій залі пластової домівки, подивитися на різдвяну казку-дію, в якій виступає найстарше новацтво. Після виступу, звичайно приходить Миколай і чемним дітям роздає подарунки, котрих помогли принести до «Небесної канцелярії» батьки.