3-iй КУРІНЬ

3 Курінь УПЮ-ів* ім. Гетьмана Івана Мазепи


3-ій Курінь, який вважається найстаршим у нашій станиці, був заснований 8 жовтня 1949 року. В цей день, існуючий гурток «Орел», що складався із 15 пластунів, розділився на два гуртки, і відбули перші курінні сходини. Обрано патрона гетьмана Івана Мазепу і курінні кольори: зелений і червоний, які існують по сьогоднішний день.

В грудні 1951 року Крайова Пластова Старшина затвердила Курінь УПЮ-ів ім. гетьмана Івана Мазепи і надала йому порядкове число «3».

26 квітня 1953 р. відбулося посвячення прапору в присутності Начального Пластуна Сірого Лева, а майже півсотліття пізніше, 8 червня 2002 р., посвячений новий курінний прапор.

Від самих цих початків, 3-ій Курінь юнаків відзначався ініціятивою, творчістю і провідницьким хистом. Юнаки організовували велисопедні прогульки, видавали одноднівку п.н. «Веде нас дух Мазепи», займали провідні ролі на пластових збірках, святах і таборах, та часто перемагали на змаганнях, турнірах, Орликіядах, Святах Весни, і т.п.

Сьогодні, «славний» 3-ій Курінь продовжує традиції попередніх поколінь. Юнаки відбувають прогульки й літні і спеціялізійні табори, беруть участь у святах і урочистих збірках, виконують пластову програму і займають різні виховнi і провідничi пости.* УПЮ - Улад пластового юнацтва, виховна спільнота пластової молоді у віці від закінченого 11-го року життя до дня закінчення середньої школи, що гуртується на базі добровільности у власних відділах в організаційних рямках Українського Пласту, із своєю окремою виховною програмою, діяльністю та устроєм, що спираються на методі самовиховання.