2-ий КУРІНЬ

2 Курінь УПЮ-ок* ім. Лесі Українки


2-ий Курінь є найстаршим дівочим куренем в цілій Америці, про що свідчить його порядкове число «2», потверджене Крайовою Пластовою Старшиною в серпні 1951 р.

Урочисте посвячення прапору куреня, патронкою якого є велика українська поетеса і письменниця Леся Українка, відбулося 29 січня 1956 року. Першою хорунжою була пл. вірл. Люба Абрамюк (сьогодні – пл. сен. Люба Волинець, відомий етнознавець, куратор і бібліотекар УГКЦ Епархії в Стемфорді).

У 1980-их роках, за ініціятивою розвідувачок, рішено змінити курінний колір з бурдового на бірюзовий і чорний.

Протягом свого існування 2-ий курінь відзначався багатогранною пластовою і громадською діяльністю. Він зорганізував перший в США юнацький виховний табiр п.н. «На Червоному Камені», успішно провів кампанію збірки фондів на купівлю Пластового Дому від 1956 до 1961 рр. (під гаслом «Власними силами будуймо власну хату»), та здобув безліч нагород, трофей, грамот, і медалів зі змагань, Свят Весни, Орликіяд, Ювілейних Міжкрайових Пластових Зустрічей, і т.п.

Пластова і громадська активність 2-го куреня УПЮ-ок ім. Лесі Українки триває. Молоді членки організовуються на прогульки, й відбувають літні і спеціялізовані табори, беруть участь у святах і урочистих збірках, виконують пластову програму, готують ручні роботи на продаж протягом різдвяного ярмарку, і займають різні виховнi і провідницькі пости.


* УПЮ - Улад пластового юнацтва, виховна спільнота пластової молоді у віці від закінченого 11-го року життя до дня закінчення середньої школи, що гуртується на базі добровільности у власних відділах в організаційних рямках Українського Пласту, із своєю окремою виховною програмою, діяльністю та устроєм, що спираються на методі самовиховання.