НОВИНИ‎ > ‎

Свято Морського Пластування

posted May 6, 2018, 3:51 PM by Taras Budurovych   [ updated May 6, 2018, 3:54 PM ]

Агой Подруги й Друзі!
 
З нагоди 100-ліття історичного піднесення українського прапору на кораблях Чорноморського Флоту 29-го квітня 1918 року, Головна Пластова Булава (ГПБ) та Крайова Пластова Старшина (КПС) США відзначили цей великий ювілей проголошeнням 2018 Роком Морського Пластування (РМП) з кличем “Hа хвилях моря до спільної мети”.  

Пластова Старшина в Ню-Йорку, з допомогою пластового куреня Чорноморських Хвильок, приготовила програму на Свято Моря, яке відбулося 28-го квітня в пластовій домівці. Заля була прикрашена на морську тему прапорами, рятувальними колами, якорем, ґонґом і рибальськими сітками. Понад 100 пластунів -- пташата, новацтво, юнацтво, УСП і УПС -- брали участь. Два Чорноморці і п'ять Хвильок також були на Святі.
 
Перший асистент (ст. пл. Адя Магун) відкрила Свято, другий асистент (ст. пл. Остап Гладун) прочитав наказ, а капітан (пл. сен. Таля Даниш) надала сигнал стягнути червоний прапор Росії і піднести два прапори -- Український і Чорноморського Флоту -- та заспівати український національний гімн. Також вибили ґонґом 16 разів щоб представити 4-годину пополудні, так як вперше підносили прапор 100 років тому.
 
Головна частина Свята складалася з 4-ох морських точок, розміщених по цілій домівці. Юнацтво вчило новацтво про 1. Вузли, 2. Роди Суден, 3. Безпеку на Воді і 4. Морське Майстрування. По тих заняттях, усі пластуни вернулися на велику залю на спільну 5-ту точку -- Чорноморську Пісню і Ракету. Перша Асистентка закінчила Свято пластовими кличами -- Готуйсь, СКОБ і Агой! Дітям роздалося домашньо спечені тістечка по розході. Усі багато навчилися і приємно і корисно перевели час. 

Comments