НОВИНИ‎ > ‎

Братчик Надя

posted Mar 28, 2018, 6:52 PM by Taras Budurovych   [ updated Mar 28, 2018, 6:54 PM ]
Пл. сен. кер. Ольга. Надя Кулинич, народжена 25 березня 1928 р,  відійшла на Вічну Ватру 28. грудня. 2017 р., похоронена на цвинтарі  Кальварія, в Ню Йорку.

Покійна була знана як Братчик Надя, бо все своє доросле життя присвятила праці з пластовими новаками.  Пласт, а головно новацтво, заповнювало Її життя поза професійною працею.  В станиці Ню Йорк від 1950 р.  пок. Надя знала  всіх новаків, братчиків і батьків, знала їхні проблеми і часто старалася допомогти.  Точно вела сама, або вимагала від братчиків, щоб записували на таблиці присутність новаків на сходинах,  переводила з дітьми багато вмілостей, дбала, щоб рої та гнізда мали  свої прапорці, щоб їздили до ню-йоркських парків і т.п.

Вже  у молодому віці пок. Надя  входила  до вищих пластових проводів УПН,  а особливо  належала  до  Орлиного Круга, в якому співпрацювала з Основником УПН ще в Україні -  пл. сен. Теодозієм Cамотулкою,  Орестом Гаврилюком,  Денисом Беднарським, Омеляном Грималяком, своїм  братом Влодком Кулиничем та іншими.  Вони то організували вишколи новацьких виховників, дбали про підбір комендантів новацьких таборів та братчиків і сестричок, видавали журнал для нов. виховників „Вогонь Орлиної Ради”  тощо.

Я познайомилася з Надею ще  весною 1951 р., коли ми стрічались вечорами по праці у  Washington Irving High School  на 17-ій вулиці, де  ходили на різні курси.  Пізніше, коли у  видавництві    Harcourt Brace, де  пок. Надя  працювала  вже довше, потрібно було працівника, Надя  мене там влаштувала на працю.    В обідню перерву ми часто  з нею  сиділи в їдальні і говорили про Пласт. Тоді почали з кожної нашої платні відкладати якусь суму до коробки, і коли грошей трохи приназбирувалося, ми купували у книгарні „Cурма” (яка закрилась минулого року)  українські книжечки до станичної бібліотеки.  Їх там, з нашим підписом, можна ще знайти. В той час Надя була  Верховинкою, то ми це дарували від Куреня. Пізніше пок. Надя багато років  працювала вчителькою у школі св. Юра.

Aле також тоді пок. Надя виявила, що любить варити і, на приклад,  порадила мені таке:  кусок  курячого  м’яса разом з куском цибулі, моркви і селери завинути в  алюмінієвий  папір  і пекти скількись там  часу  у печі. 

Пок. Надя любила й  вишивати, належала до американського  клубу вишивальників.  A в останніх роках нераз оповідала мені, що належить до Американського  гортикулярного клубу,  де любителі час-до-часу сходяться, приносять для виміни свої цікаві  вазони з рослинами, обговорюють та обмінюються ними.  Надя  розповідала, як  легко розмножувати  наприклад. фіялки – листком. Казала, що має біля 200 чи 300 малесеньких вазоночків з новими розсадами.  Cкаржилась, що зимою  укладала їх під столом, бо там тепліше, а пізніше боліли крижі, коли треба було їх витягати  з під стола.

Жалію, що в останніх роках мало з Надею зустрічалася і рідко коли говорила по телефоні.  Та це вже направити не можна.  Покійна була дуже побожною, працьовитою, чесною Людиною.  Вічна Їй Пам’ять!

Пл. сен. Олександра Юзенів, Верх.

Comments