НОВИНИ

Братчик Надя

posted Mar 28, 2018, 6:52 PM by Taras Budurovych   [ updated Mar 28, 2018, 6:54 PM ]

Пл. сен. кер. Ольга. Надя Кулинич, народжена 25 березня 1928 р,  відійшла на Вічну Ватру 28. грудня. 2017 р., похоронена на цвинтарі  Кальварія, в Ню Йорку.

Покійна була знана як Братчик Надя, бо все своє доросле життя присвятила праці з пластовими новаками.  Пласт, а головно новацтво, заповнювало Її життя поза професійною працею.  В станиці Ню Йорк від 1950 р.  пок. Надя знала  всіх новаків, братчиків і батьків, знала їхні проблеми і часто старалася допомогти.  Точно вела сама, або вимагала від братчиків, щоб записували на таблиці присутність новаків на сходинах,  переводила з дітьми багато вмілостей, дбала, щоб рої та гнізда мали  свої прапорці, щоб їздили до ню-йоркських парків і т.п.

Вже  у молодому віці пок. Надя  входила  до вищих пластових проводів УПН,  а особливо  належала  до  Орлиного Круга, в якому співпрацювала з Основником УПН ще в Україні -  пл. сен. Теодозієм Cамотулкою,  Орестом Гаврилюком,  Денисом Беднарським, Омеляном Грималяком, своїм  братом Влодком Кулиничем та іншими.  Вони то організували вишколи новацьких виховників, дбали про підбір комендантів новацьких таборів та братчиків і сестричок, видавали журнал для нов. виховників „Вогонь Орлиної Ради”  тощо.

Я познайомилася з Надею ще  весною 1951 р., коли ми стрічались вечорами по праці у  Washington Irving High School  на 17-ій вулиці, де  ходили на різні курси.  Пізніше, коли у  видавництві    Harcourt Brace, де  пок. Надя  працювала  вже довше, потрібно було працівника, Надя  мене там влаштувала на працю.    В обідню перерву ми часто  з нею  сиділи в їдальні і говорили про Пласт. Тоді почали з кожної нашої платні відкладати якусь суму до коробки, і коли грошей трохи приназбирувалося, ми купували у книгарні „Cурма” (яка закрилась минулого року)  українські книжечки до станичної бібліотеки.  Їх там, з нашим підписом, можна ще знайти. В той час Надя була  Верховинкою, то ми це дарували від Куреня. Пізніше пок. Надя багато років  працювала вчителькою у школі св. Юра.

Aле також тоді пок. Надя виявила, що любить варити і, на приклад,  порадила мені таке:  кусок  курячого  м’яса разом з куском цибулі, моркви і селери завинути в  алюмінієвий  папір  і пекти скількись там  часу  у печі. 

Пок. Надя любила й  вишивати, належала до американського  клубу вишивальників.  A в останніх роках нераз оповідала мені, що належить до Американського  гортикулярного клубу,  де любителі час-до-часу сходяться, приносять для виміни свої цікаві  вазони з рослинами, обговорюють та обмінюються ними.  Надя  розповідала, як  легко розмножувати  наприклад. фіялки – листком. Казала, що має біля 200 чи 300 малесеньких вазоночків з новими розсадами.  Cкаржилась, що зимою  укладала їх під столом, бо там тепліше, а пізніше боліли крижі, коли треба було їх витягати  з під стола.

Жалію, що в останніх роках мало з Надею зустрічалася і рідко коли говорила по телефоні.  Та це вже направити не можна.  Покійна була дуже побожною, працьовитою, чесною Людиною.  Вічна Їй Пам’ять!

Пл. сен. Олександра Юзенів, Верх.

61-а Костюмівка

posted Mar 12, 2018, 2:38 PM by Taras Budurovych   [ updated Mar 13, 2018, 3:37 PM ]

костюмівка
61-а Костюмівка, традиційна костюмова новацька забава станиці Ню Йорк, успішно відбулася у неділю 4 березня на головній залі Українського Народного Дому. На представлення прибула велика кількість нашої громади - батьки, родичі, пластуни і діти ню-йоркської метрополії.
 
Цьогорічна розповідь була відроджена казка про "Цирк", в  якій  багатолітній  та улюблений цирк-майстер, шукає гідного покупця,  щоб продати свій рідний цирк, коли вже відчуває, що надто похилий і старий продовжувати. Він приваблює надійних покупців надзвичайним виступом у виконанні всіх талановитих циркачів, а саме: песиків, силачів, акробатів, левів, линвоходців, конів, паяців, танцюючих ведмедиків і чарівників.

У ролях циркових постатей виступало приблизно 70 новаків й новачок 7-го і 8-го гнізд, за допомогою юнаків, які виконували ролі головних постатей. 

На завершення казки, усі діти взяли участь у показовій дефіляді навколо залі. Потім, учасники й гості пригощалися смачним буфетом, а розважальною програмою ігор і забав провадали юначки. Захоплюючі призи подаровані місцевими підприємствами заманювали гостей залишитися до самого кінця Костюмівки, коли проголошено переможців благодійної лотереї.

Як звичайно, в цю імпрезу вкладено багато зусиль і доброї волі нашої широкої пластової родини. За хореографію, розповідь, прекрасні зроблені власноруч строї, сценки, буфет, ігри й забави та лотерею відповідали виховники, Ланка Батьків, родичі, члени станичної старшини, юнацтво й добровольці-пластуни.


Зимова прогулька 2018

posted Mar 12, 2018, 2:28 PM by Taras Budurovych   [ updated Mar 12, 2018, 2:54 PM ]

прогулька
4 лютого 2018 року курінь Спартанки організував чергову зимову прогульку. Метою цієї прогульки є дати новацтву нагоду здобути зимові вмілості (лещетарство, морозенко) та разом гарно провести час разом. Ця традиція розпочалася 10 років тому як станична Ню Йоркська прогулька, але з часом поширилася і на інші станиці. Так, в цьогорічній прогульці зареєструвалося 87 пластунів із Ню Йорк, Ню Джерсі, Kerhonkson, Гардфорд, Йонкерс, Лонг Айленд та Бостона. Початково це була тільки новацька прогулька, проте, через свою популярність, ми долучили також і юнацтво. 

Holiday Mountain не має багато складних чи високогірним спусків, але є розташований досить недалеко від нас та має дружню сімейну атмосферу. Тому нам подобається бути саме там вже кілька років поспіль.

Програма прогульки залишається незмінною. Після приїзду зранку ми мали відкриття, потім лижі та морозенко. По обіді - гутірка про зимові види спорту, далі знову заняття на лижах. На закритті ми мали вогник та казку, співали пісень та готували на вогні смори. Розпрощалися традиційною пісеню Ніч Вже та іскрою.


Оголошення та анкети від Канцелярії КПС США

posted Mar 7, 2018, 3:22 PM by Taras Glum

  

Plast - Ukrainian Scouting Organization USA   


Вишкіл Новацьких Виховників вiдбудеться вiд неділі 24-го червня до середи 4-го липня 2018 р. на пластовiй оселi Вовча Тропа  

http://plastusa.org/home/plastovi-novyny/452-vnv-2018  

Загальні Таборові Анкети Для Виховників 2018 р. 
http://plastusa.org/tabory/vyxovno-vyshkilqni-tabory 

Початковий Табір на Вовчій Тропі 22 до 28 липня 2018 р. 

Виховно-Вишкільні Табори 7-28 липня 2018 р. (7-21 липня 2018 р. Табір старшого юнацтва "Ю2") 
Вовча Тропа http://www.vovchatropa.org/ 
Писаний Камінь http://pysanyjkamin.org/index.html 

"Лісова Школа" 23 червня до 6 липня 2018 Гантер, НЙ  

"Школа Булавних" i "Вишкіл Бунчужних і Команд" 23 червня - 5 липня, Гантер, НЙ 

Відбудеться Скелелазаний Табір в Seneca Rocks, WV 29-го липня до 4-го серпня 2018  

Рік Морського Пластування 

Пластова свічечка

posted Jan 21, 2018, 11:27 AM by Taras Budurovych   [ updated Jan 21, 2018, 11:38 AM ]


У суботу 13 січня 2018 року, Нью-йоркська станиця відмітила свою чергову пластову Свічечку - щорічну подію, котра також відбувається по інших пластових станицях Північної Америки в цей різдвяний час. На наше традиційне свято прибула до домівки немала кількість нашої пластової родини (дітей і батьків) – від наймолодших пташат до найповажніших сеньйорів - декотрі, які ще пам'ятають перші Свічечки у Нью Йорку більше ніж 60 років тому! Перша Свічечка у НЙ відбулася 9 січня 1954 року та була підготована новацтвом під проводом пл. сен. Стахи Гойдиш.
Під час урочистої збірки було прийнято до пластового круга новаків і новачок. Гніздові сестричка Діана Шмерековська, Вер, і братчик Остап Гладун, Бур вели заприсяження підготовчого роя і оздобив кожного новака і новачку жовтою хусткою. Також кілька юначок отримали підвищенний ступінь прихильниці.
Дві пластунки розвідувачки Зозуля Лев і Катя Дорожинська демонстрували на великому екрані та коротко розповіли про різдвяні звичаї і представили Вифлеємський Вогонь Миру. Як звичайно, заля чарівно сяяла полум'ям маленьких білих свічечок – багатозначних символів сезону – що кожен на збірці тримав у руках.
Теплий, святковий настрій був піднесений спільним співом колядок, щедрівок і пісні Вифлеємського Вогню Миру. А на сам кінець, всі смачно і вдячно частувалися домашнею кутею, що приготувала зв'язкова Адя Маґун.


Більше фото 

"Миколайко" відкрив різдвяний сезон

posted Jan 10, 2018, 10:00 AM by Xenia Ferencevych   [ updated Jan 10, 2018, 6:13 PM ]

Наймолодші члени нашої станиці, з хвилюванням і радістю привітали до домівки св. о. Миколая у суботу 16 грудня 2017 р. Чергова візита Миколая була не менш захоплююча для пристуніх батьків й опікунів, котрі також мали нагоди насолодитися традиційною різдвяною сценкою "Надвечір'я святого Миколая" у виконанні найстаршого новацтва (режисер п. Іван Макар, фортепіано п. Настя Антонів). При помочі новачок-ангеликів й новаків-антипків, св. о. Миколай роздав чемним пташатам і новацтві (і деяким впорядникам!) подарунки.Також відбувся щорічний різдвяний ярмарок влаштований членками 2 куреня УПЮ. Юначки продавали на благодійну ціль, смачні закуски, печиво і каву як також квитки на виграшку кошиків наповнені сезоновими продуктами як наприклад, какао, тісточки, керамічні горнятками на каву, і тому подібне. Як завжди, цьогорічне «Миколайко» створило святковий, радісний настрій для всіх!

Станична прогулька That Chemistry Show

posted Dec 16, 2017, 8:10 AM by Taras Budurovych   [ updated Dec 18, 2017, 6:59 PM ]


chemistry show plast group


В суботу 9 грудня 2017 року пластова станиця Ню Йорк організувала науково пізнавальну прогульку коло Бродвею. Метою цієї прогульки було відвідування The Physics Theater, а саме на представлення That Chemistry Show. Провадив виступом пластун Борислав Білаш. Будучи уродженцем Канади, останні 30 років Борислав навчає хімії, біології та фізиці у різних школах та коледжах США.

70 зацікавлених пластунів, їх родичі та друзі станиці прибули на цей виступ, який тривав 90 хвилин. Можна було побачити: папір, що не горить, вода, що запалює сірники, воднева бомба та багато іншого.

На кінець, Борислав вийшов привітати пластунів і родичів та став до спільної знимки з охочими. Вечір гарно закінчився і всі були дуже задоволені цією чарівною імпрезою.


На Орликіяді став Гетьманичом юнак з Ню Йорку!

posted Dec 1, 2017, 4:16 PM by Xenia Ferencevych   [ updated Dec 3, 2017, 10:12 AM by Taras Glum ]

11-12 листопада 2017 року на оселі «Союзівка» відбулася 55-та чергова Орликіяда, на якій змагалося і наше юнацтво з Ню Йорку. Ми раді сповістити, що переможцем конкуренції на Гетьманича став член 3 куреня, пл. роз. Володимир Садовий. Вітаємо Володю! Орликіяда є щорічним, осіннім змагом на знання українських тем між юнацькими куренями (загонами) станиць Північної Америки. Цьогорічна тема «Жіночий голос» акцентувалася на жіночому русі 19 і 20 століть, а особливо вплив цього руху на суспільну, політичну й економічну долю українських жінок. Мета цього дводенного змагання – познайомити пластову молодь зі своєю спадщиною у формі конкуренції, яка дає юнацтву можливість проявити свої творчі, інтелектуальні й індивідуальні здібності. Це відбувається у видах: усного перепитування, мистецького виступу, конкурс експонатів і обирання символічних провідників свята: Гетьманича й Гетьманівну. Вітаємо всіх переможців 55-ої Орликіяди - СКОБ!

Збори Ланки Батьків

posted Nov 7, 2017, 7:54 PM by Taras Budurovych   [ updated Nov 7, 2017, 9:59 PM ]

Ланка батьків пласт ny
У суботу, 4 листопада, о 1:30 год. в Пластовій Домівці на 2 авеню 
відбулися Збори Ланки Батьків. 

Обговорили ключові теми:
  1.  Відвідини св.Миколая і Ярмарок- 12/16/2017.
  2.  Коляда і Свічечка - 1/6 і 1/13 2018.
  3. Костюмівка - 3/4/2018 в Народному Домі.
Багато батьків підписалися допомогти з Костюмівкою - включно з костюмами.

Ланка Батьків вітає всіх з успішним початком пластового року!!! Натхнення, здоров'я і терпіння Вам! Хай цей рік буде легким і вдалим! 

Курс забавових танців

posted Nov 4, 2017, 5:41 PM by Taras Glum   [ updated Nov 4, 2017, 5:48 PM ]


Learn how to dance! - Скористайся нагодою навчитись танцювати!
Прийди навчися вальс, танґо, польку, foxtrot, i swing!

(Це не є професійні ballroom dancing лекції.

Цей ,,курс’’ є виключно для того, щоб ознайомити юнацтво забавовими танцями та підготувати на дебютовий сезон.)

 

У пластовій домівці  144 2nd Ave

Щоп’ятниці ввечері о 7:30  12/1 12/8 12/15

 

Запрошуємо все юнацтво! 

 

З питаннями звертайтеся до Дори і Ореста Декайлів - d.dekajlo@gmail.com

1-10 of 33