НОВИНИ

Пласт Ню Йорк на Фестивалі

posted Jun 14, 2018, 10:39 PM by Taras Budurovych   [ updated Jun 14, 2018, 10:40 PM ]


19-го i 20-го травня 2018 року, Пласт Ню-Йорк брав участь y Фестивалі на сьомій вулиці
при церкві Св. Юра. Вже традиційно пластова станиця Ню Йорк винаймає там свою
будку. Хоч дощ падав і було холодно в суботу, ця погода не зіпсувала загального
святково настрою для учасників та гостей фестивалю. А в неділю, сонце гарно засіяло і
гріло численну публіку яка загостила в цей чудовий день.

Охочі могли завітати та дізнатися більше про Пласт та нашу станицю, почастуватися
домашньою випічкою та напоями. Пластуни — новацтво і юнацтво — могли відчути себе
справжніми продавцями та продавчинями, допомагаючи дорослим та частуючи гостей.

Дякуємо всім відвідувачам та тим, хто зголосився допомогти з фестивалем. Очікуємо вас
біля нашої будки вже в наступному році!

Пантери куховарять

posted May 15, 2018, 4:38 AM by Taras Budurovych   [ updated May 15, 2018, 4:39 AM ]

5-6 травня 2018 року юнацький гурток ,,Пантери’’ станиці Ню Йорк поїхав на прогульку до Glen Spey, NY.  Головна ціль прогульки – здобути вимоги до вмілості ,,Українське куховарення.’’ Юнаки оббирали картоплю, смажили цибулю, ліпили вареники та зварили курячий росіл.

Але, будучи поза містом, конечно було скористати з природи. Тому хлопці також гуляли по лісі, ловили рибу, співали та пражили ковбаски при вогнику ... та насолоджувалися товариством!


Свято Морського Пластування

posted May 6, 2018, 3:51 PM by Taras Budurovych   [ updated May 6, 2018, 3:54 PM ]


Агой Подруги й Друзі!
 
З нагоди 100-ліття історичного піднесення українського прапору на кораблях Чорноморського Флоту 29-го квітня 1918 року, Головна Пластова Булава (ГПБ) та Крайова Пластова Старшина (КПС) США відзначили цей великий ювілей проголошeнням 2018 Роком Морського Пластування (РМП) з кличем “Hа хвилях моря до спільної мети”.  

Пластова Старшина в Ню-Йорку, з допомогою пластового куреня Чорноморських Хвильок, приготовила програму на Свято Моря, яке відбулося 28-го квітня в пластовій домівці. Заля була прикрашена на морську тему прапорами, рятувальними колами, якорем, ґонґом і рибальськими сітками. Понад 100 пластунів -- пташата, новацтво, юнацтво, УСП і УПС -- брали участь. Два Чорноморці і п'ять Хвильок також були на Святі.
 
Перший асистент (ст. пл. Адя Магун) відкрила Свято, другий асистент (ст. пл. Остап Гладун) прочитав наказ, а капітан (пл. сен. Таля Даниш) надала сигнал стягнути червоний прапор Росії і піднести два прапори -- Український і Чорноморського Флоту -- та заспівати український національний гімн. Також вибили ґонґом 16 разів щоб представити 4-годину пополудні, так як вперше підносили прапор 100 років тому.
 
Головна частина Свята складалася з 4-ох морських точок, розміщених по цілій домівці. Юнацтво вчило новацтво про 1. Вузли, 2. Роди Суден, 3. Безпеку на Воді і 4. Морське Майстрування. По тих заняттях, усі пластуни вернулися на велику залю на спільну 5-ту точку -- Чорноморську Пісню і Ракету. Перша Асистентка закінчила Свято пластовими кличами -- Готуйсь, СКОБ і Агой! Дітям роздалося домашньо спечені тістечка по розході. Усі багато навчилися і приємно і корисно перевели час. 

Братчик Надя

posted Mar 28, 2018, 6:52 PM by Taras Budurovych   [ updated Mar 28, 2018, 6:54 PM ]

Пл. сен. кер. Ольга. Надя Кулинич, народжена 25 березня 1928 р,  відійшла на Вічну Ватру 28. грудня. 2017 р., похоронена на цвинтарі  Кальварія, в Ню Йорку.

Покійна була знана як Братчик Надя, бо все своє доросле життя присвятила праці з пластовими новаками.  Пласт, а головно новацтво, заповнювало Її життя поза професійною працею.  В станиці Ню Йорк від 1950 р.  пок. Надя знала  всіх новаків, братчиків і батьків, знала їхні проблеми і часто старалася допомогти.  Точно вела сама, або вимагала від братчиків, щоб записували на таблиці присутність новаків на сходинах,  переводила з дітьми багато вмілостей, дбала, щоб рої та гнізда мали  свої прапорці, щоб їздили до ню-йоркських парків і т.п.

Вже  у молодому віці пок. Надя  входила  до вищих пластових проводів УПН,  а особливо  належала  до  Орлиного Круга, в якому співпрацювала з Основником УПН ще в Україні -  пл. сен. Теодозієм Cамотулкою,  Орестом Гаврилюком,  Денисом Беднарським, Омеляном Грималяком, своїм  братом Влодком Кулиничем та іншими.  Вони то організували вишколи новацьких виховників, дбали про підбір комендантів новацьких таборів та братчиків і сестричок, видавали журнал для нов. виховників „Вогонь Орлиної Ради”  тощо.

Я познайомилася з Надею ще  весною 1951 р., коли ми стрічались вечорами по праці у  Washington Irving High School  на 17-ій вулиці, де  ходили на різні курси.  Пізніше, коли у  видавництві    Harcourt Brace, де  пок. Надя  працювала  вже довше, потрібно було працівника, Надя  мене там влаштувала на працю.    В обідню перерву ми часто  з нею  сиділи в їдальні і говорили про Пласт. Тоді почали з кожної нашої платні відкладати якусь суму до коробки, і коли грошей трохи приназбирувалося, ми купували у книгарні „Cурма” (яка закрилась минулого року)  українські книжечки до станичної бібліотеки.  Їх там, з нашим підписом, можна ще знайти. В той час Надя була  Верховинкою, то ми це дарували від Куреня. Пізніше пок. Надя багато років  працювала вчителькою у школі св. Юра.

Aле також тоді пок. Надя виявила, що любить варити і, на приклад,  порадила мені таке:  кусок  курячого  м’яса разом з куском цибулі, моркви і селери завинути в  алюмінієвий  папір  і пекти скількись там  часу  у печі. 

Пок. Надя любила й  вишивати, належала до американського  клубу вишивальників.  A в останніх роках нераз оповідала мені, що належить до Американського  гортикулярного клубу,  де любителі час-до-часу сходяться, приносять для виміни свої цікаві  вазони з рослинами, обговорюють та обмінюються ними.  Надя  розповідала, як  легко розмножувати  наприклад. фіялки – листком. Казала, що має біля 200 чи 300 малесеньких вазоночків з новими розсадами.  Cкаржилась, що зимою  укладала їх під столом, бо там тепліше, а пізніше боліли крижі, коли треба було їх витягати  з під стола.

Жалію, що в останніх роках мало з Надею зустрічалася і рідко коли говорила по телефоні.  Та це вже направити не можна.  Покійна була дуже побожною, працьовитою, чесною Людиною.  Вічна Їй Пам’ять!

Пл. сен. Олександра Юзенів, Верх.

61-а Костюмівка

posted Mar 12, 2018, 2:38 PM by Taras Budurovych   [ updated Mar 13, 2018, 3:37 PM ]

костюмівка
61-а Костюмівка, традиційна костюмова новацька забава станиці Ню Йорк, успішно відбулася у неділю 4 березня на головній залі Українського Народного Дому. На представлення прибула велика кількість нашої громади - батьки, родичі, пластуни і діти ню-йоркської метрополії.
 
Цьогорічна розповідь була відроджена казка про "Цирк", в  якій  багатолітній  та улюблений цирк-майстер, шукає гідного покупця,  щоб продати свій рідний цирк, коли вже відчуває, що надто похилий і старий продовжувати. Він приваблює надійних покупців надзвичайним виступом у виконанні всіх талановитих циркачів, а саме: песиків, силачів, акробатів, левів, линвоходців, конів, паяців, танцюючих ведмедиків і чарівників.

У ролях циркових постатей виступало приблизно 70 новаків й новачок 7-го і 8-го гнізд, за допомогою юнаків, які виконували ролі головних постатей. 

На завершення казки, усі діти взяли участь у показовій дефіляді навколо залі. Потім, учасники й гості пригощалися смачним буфетом, а розважальною програмою ігор і забав провадали юначки. Захоплюючі призи подаровані місцевими підприємствами заманювали гостей залишитися до самого кінця Костюмівки, коли проголошено переможців благодійної лотереї.

Як звичайно, в цю імпрезу вкладено багато зусиль і доброї волі нашої широкої пластової родини. За хореографію, розповідь, прекрасні зроблені власноруч строї, сценки, буфет, ігри й забави та лотерею відповідали виховники, Ланка Батьків, родичі, члени станичної старшини, юнацтво й добровольці-пластуни.


Зимова прогулька 2018

posted Mar 12, 2018, 2:28 PM by Taras Budurovych   [ updated Mar 12, 2018, 2:54 PM ]

прогулька
4 лютого 2018 року курінь Спартанки організував чергову зимову прогульку. Метою цієї прогульки є дати новацтву нагоду здобути зимові вмілості (лещетарство, морозенко) та разом гарно провести час разом. Ця традиція розпочалася 10 років тому як станична Ню Йоркська прогулька, але з часом поширилася і на інші станиці. Так, в цьогорічній прогульці зареєструвалося 87 пластунів із Ню Йорк, Ню Джерсі, Kerhonkson, Гардфорд, Йонкерс, Лонг Айленд та Бостона. Початково це була тільки новацька прогулька, проте, через свою популярність, ми долучили також і юнацтво. 

Holiday Mountain не має багато складних чи високогірним спусків, але є розташований досить недалеко від нас та має дружню сімейну атмосферу. Тому нам подобається бути саме там вже кілька років поспіль.

Програма прогульки залишається незмінною. Після приїзду зранку ми мали відкриття, потім лижі та морозенко. По обіді - гутірка про зимові види спорту, далі знову заняття на лижах. На закритті ми мали вогник та казку, співали пісень та готували на вогні смори. Розпрощалися традиційною пісеню Ніч Вже та іскрою.


Оголошення та анкети від Канцелярії КПС США

posted Mar 7, 2018, 3:22 PM by Taras Glum

  

Plast - Ukrainian Scouting Organization USA   


Вишкіл Новацьких Виховників вiдбудеться вiд неділі 24-го червня до середи 4-го липня 2018 р. на пластовiй оселi Вовча Тропа  

http://plastusa.org/home/plastovi-novyny/452-vnv-2018  

Загальні Таборові Анкети Для Виховників 2018 р. 
http://plastusa.org/tabory/vyxovno-vyshkilqni-tabory 

Початковий Табір на Вовчій Тропі 22 до 28 липня 2018 р. 

Виховно-Вишкільні Табори 7-28 липня 2018 р. (7-21 липня 2018 р. Табір старшого юнацтва "Ю2") 
Вовча Тропа http://www.vovchatropa.org/ 
Писаний Камінь http://pysanyjkamin.org/index.html 

"Лісова Школа" 23 червня до 6 липня 2018 Гантер, НЙ  

"Школа Булавних" i "Вишкіл Бунчужних і Команд" 23 червня - 5 липня, Гантер, НЙ 

Відбудеться Скелелазаний Табір в Seneca Rocks, WV 29-го липня до 4-го серпня 2018  

Рік Морського Пластування 

Пластова свічечка

posted Jan 21, 2018, 11:27 AM by Taras Budurovych   [ updated Jan 21, 2018, 11:38 AM ]


У суботу 13 січня 2018 року, Нью-йоркська станиця відмітила свою чергову пластову Свічечку - щорічну подію, котра також відбувається по інших пластових станицях Північної Америки в цей різдвяний час. На наше традиційне свято прибула до домівки немала кількість нашої пластової родини (дітей і батьків) – від наймолодших пташат до найповажніших сеньйорів - декотрі, які ще пам'ятають перші Свічечки у Нью Йорку більше ніж 60 років тому! Перша Свічечка у НЙ відбулася 9 січня 1954 року та була підготована новацтвом під проводом пл. сен. Стахи Гойдиш.
Під час урочистої збірки було прийнято до пластового круга новаків і новачок. Гніздові сестричка Діана Шмерековська, Вер, і братчик Остап Гладун, Бур вели заприсяження підготовчого роя і оздобив кожного новака і новачку жовтою хусткою. Також кілька юначок отримали підвищенний ступінь прихильниці.
Дві пластунки розвідувачки Зозуля Лев і Катя Дорожинська демонстрували на великому екрані та коротко розповіли про різдвяні звичаї і представили Вифлеємський Вогонь Миру. Як звичайно, заля чарівно сяяла полум'ям маленьких білих свічечок – багатозначних символів сезону – що кожен на збірці тримав у руках.
Теплий, святковий настрій був піднесений спільним співом колядок, щедрівок і пісні Вифлеємського Вогню Миру. А на сам кінець, всі смачно і вдячно частувалися домашнею кутею, що приготувала зв'язкова Адя Маґун.


Більше фото 

"Миколайко" відкрив різдвяний сезон

posted Jan 10, 2018, 10:00 AM by Xenia Ferencevych   [ updated Jan 10, 2018, 6:13 PM ]

Наймолодші члени нашої станиці, з хвилюванням і радістю привітали до домівки св. о. Миколая у суботу 16 грудня 2017 р. Чергова візита Миколая була не менш захоплююча для пристуніх батьків й опікунів, котрі також мали нагоди насолодитися традиційною різдвяною сценкою "Надвечір'я святого Миколая" у виконанні найстаршого новацтва (режисер п. Іван Макар, фортепіано п. Настя Антонів). При помочі новачок-ангеликів й новаків-антипків, св. о. Миколай роздав чемним пташатам і новацтві (і деяким впорядникам!) подарунки.Також відбувся щорічний різдвяний ярмарок влаштований членками 2 куреня УПЮ. Юначки продавали на благодійну ціль, смачні закуски, печиво і каву як також квитки на виграшку кошиків наповнені сезоновими продуктами як наприклад, какао, тісточки, керамічні горнятками на каву, і тому подібне. Як завжди, цьогорічне «Миколайко» створило святковий, радісний настрій для всіх!

Станична прогулька That Chemistry Show

posted Dec 16, 2017, 8:10 AM by Taras Budurovych   [ updated Dec 18, 2017, 6:59 PM ]


chemistry show plast group


В суботу 9 грудня 2017 року пластова станиця Ню Йорк організувала науково пізнавальну прогульку коло Бродвею. Метою цієї прогульки було відвідування The Physics Theater, а саме на представлення That Chemistry Show. Провадив виступом пластун Борислав Білаш. Будучи уродженцем Канади, останні 30 років Борислав навчає хімії, біології та фізиці у різних школах та коледжах США.

70 зацікавлених пластунів, їх родичі та друзі станиці прибули на цей виступ, який тривав 90 хвилин. Можна було побачити: папір, що не горить, вода, що запалює сірники, воднева бомба та багато іншого.

На кінець, Борислав вийшов привітати пластунів і родичів та став до спільної знимки з охочими. Вечір гарно закінчився і всі були дуже задоволені цією чарівною імпрезою.


1-10 of 36