НОВИНИ

Реєстрація 2018-2019 відкрита

posted Sep 15, 2018, 6:17 PM by Taras Glum   [ updated Sep 23, 2018, 8:15 AM ]


Запрошуємо батьків зареєструвати своїх дітей:  
1. Заповнити реєстраційну форму (анкету) онлайн та
2. Заплатити за цей рік якнайскоріше

Реєстраційна і форма оплати знаходяться у рубриці "Для батьків" за цим посиланням: 


Іванка Яремчук стала пластункою вірлицею

posted Jul 18, 2018, 4:04 PM by Taras Budurovych   [ updated Jul 18, 2018, 4:05 PM ]

ivanka

Під Час закриття року в пластовій станиці Нью-Йорк, 9 червня 2018 року, Іванка Яремчук стала пластункою вірлицею. Вона осягнула цей найвищий ступінь юнацтва, закінчивши третю пластову пробу. Цей найважніший ступінь вимагає багато роботи і складається з 9-ти проектів. Іванка почала працю над 1-им проектом в 2016 році, а закінчила 9-ий проект в квітні 2018. Всі точки віддзеркалюють пластову присягу "Помагати іншим". Декотрі проекти помагали пластунам в нашій станиці, інакші дітям на Україні і ще інші ширшій громаді. На приклад, Іванка назбирала і надіслала велику кількість убрання для сиротинців, приготувала та подарувала кошики нашим сеньорам підчас Коляди, написала статтю про наш пластовий будинок і провадила сходини з молодшим юнацтвом на різні теми, такі як, історія Пласту чи екологія України.  

Іванка також була дуже активною юначкою в станиці і в курені. Вона займала пост гурткової свого гуртка, Незабудки, і також була вибрана курінною 2-го куреня, в імені Лесі Українки. Іванка постійно їздила на літні табори і на пластові з’їзди. Коли закінчила новацький вишкіл, Іванка стала сестричкою підчас пластового року в станиці Нью-Йорк і також була виховницею на літніх таборах. 

Іванка собою представляє взірцевий приклад для усіх молодших пластунів - як жити за Плаcтовим Законом і дбати про Пласт і Україну. Очікуємо від Іванки продовження ініціативи і праці коли стане старша пластунка!

З нагоди здобуття ступінь вірлиці, бажаємо Іванці
Тричі Слава!


Закриття Пластового Року Станиці Нью-Йорк

posted Jul 11, 2018, 6:34 AM by Taras Budurovych   [ updated Jul 11, 2018, 6:35 AM ]
9-го червня 2018 року станиця Нью-Йорк відсвяткувала Закриття пластового року. Прибули на збірку пташата, новацтво, юнацтво, виховники та члени станичної старшини. Також завітали дві важні особи, пл. сен. Слава Рубель і ст. пл. Андрій Зварич. Закриття почалося молитвою та пластовим гімном. Під час збірки програма включала різні досягнення і признання:
 
  • Новацтво і юнацтво  отримали відзнаки пластових проб і різних вмілостей над якими працювали протягом пластового року.
  • Багато прихильників виступили до отримання 1-ої пластової проби і вголос складали Пластовий Обіт.  
  • Пл. роз. Іванка Яремчук одержала ступінь пластунки вірлиці, закінчивши 3-ту юнацьку пробу. Ст. пл. Андрій Зварич провадив цю частину Закриття і передав Іванці відзнаку 3-ої проби.    
  • 4 члени юнацтва виступили на звільнення з юнацтва. Їм стягнули юнацькі хустки, щоб могли записатися до старшого пластунства.    
  • Виховники, які старанно провадили пластову працю з своїми пластунами, отримали грамоту признання. 
  • Пл. роз. Володя Садовий був вшанований за здобуття посту Гетьмана на Орликіяді 2017 року. 
  • Юнацтво, яке брало участь в Святі Весни, здобуло признання за здобуття 1-го місця в Спортовому Змагу і 2-го місця в загальному точкуванні. 
  • Ст пл. вірлиця Адя Магун одержала 3-тє пластове відзначення за довголітню і взірцеву працю в станиці як подруга і зв'язкова 2-го куреня ім. Лесі Українки. 

На кінець, подруга Слава Рубель розповіла про її працю і допомогу для АТО в Україні. Молоді пластуни, дорослі виховники і батьки пильно слухали цікаві слова подруги Слави, вчилися як можна допомогти українцям навіть здалеку. За віддану працю і жертовність подруги Слави, АТО нагородив її грамотою і медаллю. Станична пл. сен. Таля Даниш прочитала грамоту від АТО і передала медаль подрузі Славі. Тричі Слава!

Закриття закінчилося гімном Закарпатських Пластунів і молитвою. 
Тепер починається час на літні пластові табори та на відпочинок.

"Мандрівці ми, сини природи"


Більше Фото

Новацьке Свято Весни 2018

posted Jun 29, 2018, 7:05 AM by Taras Budurovych   [ updated Jun 29, 2018, 7:07 AM ]


Пластова станиця Нью-Йорк влаштовувала новацьке Свято Весни в неділю 3-го червня в гарнім парку VE Macy Park. Цього року до нас долучилися ще дві станиці -- Пассейк та Йонкерс. Разом прибуло близько 90 новаків і новачок, а також 10 виховників та численна кількість родичів.

Програма дня була цікава і різноманітна. По Відкриттю діти були оформленні по роях, щоб приготовитися на Гри та Забави. 
По цім зайняттю, діти охоче їли смачний обід, приготовлений батьками.
Пополудні, діти змагалися в спортивних іграх, мали коротеньку перерву на солодке та радо брали участь на вогнику. 

На Закриттю дня, Гніздовий і Гніздова роздавали відзнаки та сертифікати новацьких проб і вмілостей. 
Багато дітей отримали нові ступені, завдяки своїй роботі по станицях і участі в новацькому Святі Весни.
Кожний новак і новачка також отримали сорочинку та відзнаку зі Свята Весни. Закінчився успішний день піснею "Ніч вже йде" та іскрою. Всі приємно провели час і щасливі поїхали до дому.


Юнацьке Свято Весни 2018

posted Jun 25, 2018, 7:57 PM by Taras Budurovych   [ updated Jun 25, 2018, 7:58 PM ]


Цього року юнацьке Свято Весни відбулося від 25-го до 28-го травня під темою Рік Морського Пластування.
Ця тема віддзеркалює важну подію, яка сталася 100 років тому, в 1918 році. 
Наш український прапор був піднесений на Чорноморському Флоті, а московські прапори були скинуті.
Старшо пластунські курінні Чорноморці та Чорноморські Хвильки приготовили та провадили цікаву програму впродовж цілого року на цю тему.
Свято Весни представляло завершення Року Морського Пластування та відбулося відповідно над озером в штаті Пенсільванії на території "Camp Independence Boy Scouts of America”.

Юнацтво приїхало на Свято Весни з багатьох станиць зі східної частини США. Наші пластуни з Нью-Йоркської станиці також брали участь і подолали далеку дорогу до Свята. На місці учасники станиць були розділенні на залоги по 7 осіб. В суботу і неділю всі пластуни змагалися в трьох головних подіях: 1. Спорт, 2. Тереновий Змаг і 3. Теренова Гра. Точкування відбулося не тільки на ці три зайняття, але також включало 1. Пластову поставу, 2. Українську Мову і 3. Загальне Таборування.

Наше юнацтво з Нью-Йорку знаменито змагалося і зайняло високі нагороди за їхнє знання, зарадність і взірцеву працю:
1. Перше місце в Спорті 
2. Друге місце на загальному точкування під час цілого Свята
За їхню перемогу наші пластуни одержали дві чаші -- і повернулися горді і раді до станиці Нью-Йорк.

Тричі Слава нашим переможцям!

Більше Фото (credit Andrij Wowk and Orest Dekajlo)

Пласт Ню Йорк на Фестивалі

posted Jun 14, 2018, 10:39 PM by Taras Budurovych   [ updated Jun 14, 2018, 10:40 PM ]


19-го i 20-го травня 2018 року, Пласт Ню-Йорк брав участь y Фестивалі на сьомій вулиці
при церкві Св. Юра. Вже традиційно пластова станиця Ню Йорк винаймає там свою
будку. Хоч дощ падав і було холодно в суботу, ця погода не зіпсувала загального
святково настрою для учасників та гостей фестивалю. А в неділю, сонце гарно засіяло і
гріло численну публіку яка загостила в цей чудовий день.

Охочі могли завітати та дізнатися більше про Пласт та нашу станицю, почастуватися
домашньою випічкою та напоями. Пластуни — новацтво і юнацтво — могли відчути себе
справжніми продавцями та продавчинями, допомагаючи дорослим та частуючи гостей.

Дякуємо всім відвідувачам та тим, хто зголосився допомогти з фестивалем. Очікуємо вас
біля нашої будки вже в наступному році!

Пантери куховарять

posted May 15, 2018, 4:38 AM by Taras Budurovych   [ updated May 15, 2018, 4:39 AM ]

5-6 травня 2018 року юнацький гурток ,,Пантери’’ станиці Ню Йорк поїхав на прогульку до Glen Spey, NY.  Головна ціль прогульки – здобути вимоги до вмілості ,,Українське куховарення.’’ Юнаки оббирали картоплю, смажили цибулю, ліпили вареники та зварили курячий росіл.

Але, будучи поза містом, конечно було скористати з природи. Тому хлопці також гуляли по лісі, ловили рибу, співали та пражили ковбаски при вогнику ... та насолоджувалися товариством!


Свято Морського Пластування

posted May 6, 2018, 3:51 PM by Taras Budurovych   [ updated May 6, 2018, 3:54 PM ]


Агой Подруги й Друзі!
 
З нагоди 100-ліття історичного піднесення українського прапору на кораблях Чорноморського Флоту 29-го квітня 1918 року, Головна Пластова Булава (ГПБ) та Крайова Пластова Старшина (КПС) США відзначили цей великий ювілей проголошeнням 2018 Роком Морського Пластування (РМП) з кличем “Hа хвилях моря до спільної мети”.  

Пластова Старшина в Ню-Йорку, з допомогою пластового куреня Чорноморських Хвильок, приготовила програму на Свято Моря, яке відбулося 28-го квітня в пластовій домівці. Заля була прикрашена на морську тему прапорами, рятувальними колами, якорем, ґонґом і рибальськими сітками. Понад 100 пластунів -- пташата, новацтво, юнацтво, УСП і УПС -- брали участь. Два Чорноморці і п'ять Хвильок також були на Святі.
 
Перший асистент (ст. пл. Адя Магун) відкрила Свято, другий асистент (ст. пл. Остап Гладун) прочитав наказ, а капітан (пл. сен. Таля Даниш) надала сигнал стягнути червоний прапор Росії і піднести два прапори -- Український і Чорноморського Флоту -- та заспівати український національний гімн. Також вибили ґонґом 16 разів щоб представити 4-годину пополудні, так як вперше підносили прапор 100 років тому.
 
Головна частина Свята складалася з 4-ох морських точок, розміщених по цілій домівці. Юнацтво вчило новацтво про 1. Вузли, 2. Роди Суден, 3. Безпеку на Воді і 4. Морське Майстрування. По тих заняттях, усі пластуни вернулися на велику залю на спільну 5-ту точку -- Чорноморську Пісню і Ракету. Перша Асистентка закінчила Свято пластовими кличами -- Готуйсь, СКОБ і Агой! Дітям роздалося домашньо спечені тістечка по розході. Усі багато навчилися і приємно і корисно перевели час. 

Братчик Надя

posted Mar 28, 2018, 6:52 PM by Taras Budurovych   [ updated Mar 28, 2018, 6:54 PM ]

Пл. сен. кер. Ольга. Надя Кулинич, народжена 25 березня 1928 р,  відійшла на Вічну Ватру 28. грудня. 2017 р., похоронена на цвинтарі  Кальварія, в Ню Йорку.

Покійна була знана як Братчик Надя, бо все своє доросле життя присвятила праці з пластовими новаками.  Пласт, а головно новацтво, заповнювало Її життя поза професійною працею.  В станиці Ню Йорк від 1950 р.  пок. Надя знала  всіх новаків, братчиків і батьків, знала їхні проблеми і часто старалася допомогти.  Точно вела сама, або вимагала від братчиків, щоб записували на таблиці присутність новаків на сходинах,  переводила з дітьми багато вмілостей, дбала, щоб рої та гнізда мали  свої прапорці, щоб їздили до ню-йоркських парків і т.п.

Вже  у молодому віці пок. Надя  входила  до вищих пластових проводів УПН,  а особливо  належала  до  Орлиного Круга, в якому співпрацювала з Основником УПН ще в Україні -  пл. сен. Теодозієм Cамотулкою,  Орестом Гаврилюком,  Денисом Беднарським, Омеляном Грималяком, своїм  братом Влодком Кулиничем та іншими.  Вони то організували вишколи новацьких виховників, дбали про підбір комендантів новацьких таборів та братчиків і сестричок, видавали журнал для нов. виховників „Вогонь Орлиної Ради”  тощо.

Я познайомилася з Надею ще  весною 1951 р., коли ми стрічались вечорами по праці у  Washington Irving High School  на 17-ій вулиці, де  ходили на різні курси.  Пізніше, коли у  видавництві    Harcourt Brace, де  пок. Надя  працювала  вже довше, потрібно було працівника, Надя  мене там влаштувала на працю.    В обідню перерву ми часто  з нею  сиділи в їдальні і говорили про Пласт. Тоді почали з кожної нашої платні відкладати якусь суму до коробки, і коли грошей трохи приназбирувалося, ми купували у книгарні „Cурма” (яка закрилась минулого року)  українські книжечки до станичної бібліотеки.  Їх там, з нашим підписом, можна ще знайти. В той час Надя була  Верховинкою, то ми це дарували від Куреня. Пізніше пок. Надя багато років  працювала вчителькою у школі св. Юра.

Aле також тоді пок. Надя виявила, що любить варити і, на приклад,  порадила мені таке:  кусок  курячого  м’яса разом з куском цибулі, моркви і селери завинути в  алюмінієвий  папір  і пекти скількись там  часу  у печі. 

Пок. Надя любила й  вишивати, належала до американського  клубу вишивальників.  A в останніх роках нераз оповідала мені, що належить до Американського  гортикулярного клубу,  де любителі час-до-часу сходяться, приносять для виміни свої цікаві  вазони з рослинами, обговорюють та обмінюються ними.  Надя  розповідала, як  легко розмножувати  наприклад. фіялки – листком. Казала, що має біля 200 чи 300 малесеньких вазоночків з новими розсадами.  Cкаржилась, що зимою  укладала їх під столом, бо там тепліше, а пізніше боліли крижі, коли треба було їх витягати  з під стола.

Жалію, що в останніх роках мало з Надею зустрічалася і рідко коли говорила по телефоні.  Та це вже направити не можна.  Покійна була дуже побожною, працьовитою, чесною Людиною.  Вічна Їй Пам’ять!

Пл. сен. Олександра Юзенів, Верх.

61-а Костюмівка

posted Mar 12, 2018, 2:38 PM by Taras Budurovych   [ updated Mar 13, 2018, 3:37 PM ]

костюмівка
61-а Костюмівка, традиційна костюмова новацька забава станиці Ню Йорк, успішно відбулася у неділю 4 березня на головній залі Українського Народного Дому. На представлення прибула велика кількість нашої громади - батьки, родичі, пластуни і діти ню-йоркської метрополії.
 
Цьогорічна розповідь була відроджена казка про "Цирк", в  якій  багатолітній  та улюблений цирк-майстер, шукає гідного покупця,  щоб продати свій рідний цирк, коли вже відчуває, що надто похилий і старий продовжувати. Він приваблює надійних покупців надзвичайним виступом у виконанні всіх талановитих циркачів, а саме: песиків, силачів, акробатів, левів, линвоходців, конів, паяців, танцюючих ведмедиків і чарівників.

У ролях циркових постатей виступало приблизно 70 новаків й новачок 7-го і 8-го гнізд, за допомогою юнаків, які виконували ролі головних постатей. 

На завершення казки, усі діти взяли участь у показовій дефіляді навколо залі. Потім, учасники й гості пригощалися смачним буфетом, а розважальною програмою ігор і забав провадали юначки. Захоплюючі призи подаровані місцевими підприємствами заманювали гостей залишитися до самого кінця Костюмівки, коли проголошено переможців благодійної лотереї.

Як звичайно, в цю імпрезу вкладено багато зусиль і доброї волі нашої широкої пластової родини. За хореографію, розповідь, прекрасні зроблені власноруч строї, сценки, буфет, ігри й забави та лотерею відповідали виховники, Ланка Батьків, родичі, члени станичної старшини, юнацтво й добровольці-пластуни.


1-10 of 41