НОВИНИ

Коляда 2019

posted Feb 19, 2019, 7:37 PM by Taras Budurovych   [ updated Feb 19, 2019, 7:38 PM ]Відразу після Свічечки 12-го січня 2019 новацтво почало Коляду з відвідинами хатів на долині міста.
Юнацтво продовжувало Коляду 13-го і 20-го січня в Брукліні, Квінс і Стейтен
Айленд. Понад 100 пластунів, 25 виховників і 20 батьків брали участь в
Kоляді. Пластові групи святочно вітали людей при вході до хат, співали
колядки, урочисто вінчували та приємно перевели час. Так станиця Нью-Йорк
завершили Різдвяні Свята.

Свічечка 2019

posted Feb 19, 2019, 7:20 PM by Taras Budurovych   [ updated Feb 19, 2019, 7:21 PM ]


Пластова станиця Нью-Йорк продовжувала святочний сезон 2019 Свічечкою.
Свічечка -- святочна збірка для всіх пластунів, відбулася 12-го січня. Наймолодші діти вступили в ряди Пласту і одержали жовті хустки, a інші пластуни перейшли до ступенів прихильників.
Під час свята, три юначки перевели дуже цікаву програму про Вифлеємський Вогонь і показали, як пластуни поширюють цей Вогонь по різних частинах України. По запаленню Вифлеємського Вогню і роздачі свічок кожній особі в залі, всі співали пісню Вифлеємського Вогню та три коляди при акомпанементу фортепіано.
На кінець, всім було роздано кутю -- символ Святої Вечері. По закриттю i перекусці, новацтво пішло колядувати по околиці.

Різдвяний Ярмарок і Відвідини Миколая

posted Feb 3, 2019, 3:33 PM by Taras Budurovych   [ updated Feb 3, 2019, 3:36 PM ]


Пластова станиця Нью-Йорк почала святочний сезон двома подіями. 

22-го грудня 2018 в 1-ій годині, почався Різдвяний Ярмарок, на якiм юначки продавали гарні іграшки і прикраси на ялинку ручної роботи. Також, можна було закупити i поїсти смачні канапки і насолодитися свіжо-спеченим домашнім печивом і попити каву, чай або воду.

Юнаки також брали участь в Ярмарку - продавали квитки на лотерію з дуже корисними предметами -- сертифікати до Веселки, до Бачинського, і т.д. 
Доходи від лотереї були призначені для допомоги солдатам, які воюють в Україні.

22-го грудня в 2:15-ій годині, почалися Відвідини св. о. Миколая з сценкою, в якій найстарші новаки і новачки дуже гарно виступали. По виступі, зайшов до залі св. о. Миколай і привітав усіх пластунів.  Діти його радо вітали з голосним співом "Ой Хто Хто Миколая Любить".  Cв. о. Миколай роздав чемним діточкам багато дарунків і також щось приніс для виховників. Фотограф робив кожній особі знимку на пам’ятку. На кінець, усі пластуни стали до спільної знимки разом зі св. о. Миколаєм і ще голосніше заспівали "Ой Хто Хто Миколая Любить".

Більше фото з ярмарку та Миколая 2018

Орликіяда 2018

posted Nov 21, 2018, 6:39 AM by Taras Budurovych   [ updated Nov 21, 2018, 6:40 AM ]


B листопаді 2018 року два загони -- один з юначками, а другий з юнаками -- змагалися на Орликіядi проти 17 інших загонів з станиць США і Канади. Tема Орликіяди була Листопадовий Зрив. Наші пластуни дуже гарно змагалися. Юнаки виграли 1-ше місце за їхний експонат (про знамено і прапор Українських Січових Стрільців), а юначки здобули 3-тє місце за їхний експонат (про зміни в кордонах України перед, під час і по першій Світовій Війні).  Наша пластунка розвідувачка Соломія Козій зайняла друге місце Гетьманівни, пост місто голови, відповідаючи плинно і сміло на дуже складне питання. Наш пластун розвідувач Василь Xaбайлюк також змагався на Гетьмана і мудро відповідав. Усі наші змагуни дуже багато навчилися про 1914-1918 роки на Україні, про Листопадовий Зрив і про важну діяльність пластунів. Вони виявляли високе знання про цей важний етап в нашій Українській історії.


Вікенд Вмілостей 2018

posted Oct 23, 2018, 8:30 AM by Taras Budurovych   [ updated Oct 23, 2018, 8:32 AM ]


28-30 вересня 2018 року на оселі Вовча Тропа відбулася щорічна прогулька Вікенд Вмілостей.

Цього вікенду юнацтво мало нагодy здобути вмілості, які вони ще не отримали,  вибираючи 3 з 6 вмілостей:
 • Стріляння з лука
 • Народні танці
 • Одне перо
 • Скавтове побратимство
 • Природознавство (початкове бджільництво)
 • Спортoві ігри

Команду Вікенду Вмілостей сформували комендант Андрій Шатинський, бунчужний Лесик Федірко та писар Павло Темницький.

Насичена програма Вікенду складалася з: відкриття, розігрів ice breaker, три вмілості, ватра, закриття та, звичайно, чотирьох курсів їжі. Загалом приїхало 85 юнаків та юначок із станиць Hartford, Hempstead, Kerhonkson, Lindenhurst, Newark, New York, Passaic, Philadelphia та Yonkers.

Так багато вдалося зробити завдяки підтримці та допомозі виховників та опікунів, котрі проводили вмілості, куховарили та допомагали з реєстрацією. Погода цього року сприяла хорошому проведенню часу. Також цікавості події, а особливо юнакам, додав наш автобус, з Нью-Йорку, котрий забуксував на мокрій траві і потрібно було аж чотири пікапи, щоб витягнути його на тверду дорогу. Діти спостерігали з безпечної відстані, а потім разом раділи цій маленькій спільній перемозі.

3 нетерпінням чекаємо та запрошуємо юнацтво на Вікенд Вмілостей наступного року, який відбудеться в останні вихідні вересня. 

СКОБ!


Реєстрація 2018-2019 відкрита

posted Sep 15, 2018, 6:17 PM by Taras Glum   [ updated Sep 23, 2018, 8:15 AM ]


Запрошуємо батьків зареєструвати своїх дітей:  
1. Заповнити реєстраційну форму (анкету) онлайн та
2. Заплатити за цей рік якнайскоріше

Реєстраційна і форма оплати знаходяться у рубриці "Для батьків" за цим посиланням: 


Іванка Яремчук стала пластункою вірлицею

posted Jul 18, 2018, 4:04 PM by Taras Budurovych   [ updated Jul 18, 2018, 4:05 PM ]

ivanka

Під Час закриття року в пластовій станиці Нью-Йорк, 9 червня 2018 року, Іванка Яремчук стала пластункою вірлицею. Вона осягнула цей найвищий ступінь юнацтва, закінчивши третю пластову пробу. Цей найважніший ступінь вимагає багато роботи і складається з 9-ти проектів. Іванка почала працю над 1-им проектом в 2016 році, а закінчила 9-ий проект в квітні 2018. Всі точки віддзеркалюють пластову присягу "Помагати іншим". Декотрі проекти помагали пластунам в нашій станиці, інакші дітям на Україні і ще інші ширшій громаді. На приклад, Іванка назбирала і надіслала велику кількість убрання для сиротинців, приготувала та подарувала кошики нашим сеньорам підчас Коляди, написала статтю про наш пластовий будинок і провадила сходини з молодшим юнацтвом на різні теми, такі як, історія Пласту чи екологія України.  

Іванка також була дуже активною юначкою в станиці і в курені. Вона займала пост гурткової свого гуртка, Незабудки, і також була вибрана курінною 2-го куреня, в імені Лесі Українки. Іванка постійно їздила на літні табори і на пластові з’їзди. Коли закінчила новацький вишкіл, Іванка стала сестричкою підчас пластового року в станиці Нью-Йорк і також була виховницею на літніх таборах. 

Іванка собою представляє взірцевий приклад для усіх молодших пластунів - як жити за Плаcтовим Законом і дбати про Пласт і Україну. Очікуємо від Іванки продовження ініціативи і праці коли стане старша пластунка!

З нагоди здобуття ступінь вірлиці, бажаємо Іванці
Тричі Слава!


Закриття Пластового Року Станиці Нью-Йорк

posted Jul 11, 2018, 6:34 AM by Taras Budurovych   [ updated Jul 11, 2018, 6:35 AM ]
9-го червня 2018 року станиця Нью-Йорк відсвяткувала Закриття пластового року. Прибули на збірку пташата, новацтво, юнацтво, виховники та члени станичної старшини. Також завітали дві важні особи, пл. сен. Слава Рубель і ст. пл. Андрій Зварич. Закриття почалося молитвою та пластовим гімном. Під час збірки програма включала різні досягнення і признання:
 
 • Новацтво і юнацтво  отримали відзнаки пластових проб і різних вмілостей над якими працювали протягом пластового року.
 • Багато прихильників виступили до отримання 1-ої пластової проби і вголос складали Пластовий Обіт.  
 • Пл. роз. Іванка Яремчук одержала ступінь пластунки вірлиці, закінчивши 3-ту юнацьку пробу. Ст. пл. Андрій Зварич провадив цю частину Закриття і передав Іванці відзнаку 3-ої проби.    
 • 4 члени юнацтва виступили на звільнення з юнацтва. Їм стягнули юнацькі хустки, щоб могли записатися до старшого пластунства.    
 • Виховники, які старанно провадили пластову працю з своїми пластунами, отримали грамоту признання. 
 • Пл. роз. Володя Садовий був вшанований за здобуття посту Гетьмана на Орликіяді 2017 року. 
 • Юнацтво, яке брало участь в Святі Весни, здобуло признання за здобуття 1-го місця в Спортовому Змагу і 2-го місця в загальному точкуванні. 
 • Ст пл. вірлиця Адя Магун одержала 3-тє пластове відзначення за довголітню і взірцеву працю в станиці як подруга і зв'язкова 2-го куреня ім. Лесі Українки. 

На кінець, подруга Слава Рубель розповіла про її працю і допомогу для АТО в Україні. Молоді пластуни, дорослі виховники і батьки пильно слухали цікаві слова подруги Слави, вчилися як можна допомогти українцям навіть здалеку. За віддану працю і жертовність подруги Слави, АТО нагородив її грамотою і медаллю. Станична пл. сен. Таля Даниш прочитала грамоту від АТО і передала медаль подрузі Славі. Тричі Слава!

Закриття закінчилося гімном Закарпатських Пластунів і молитвою. 
Тепер починається час на літні пластові табори та на відпочинок.

"Мандрівці ми, сини природи"


Більше Фото

Новацьке Свято Весни 2018

posted Jun 29, 2018, 7:05 AM by Taras Budurovych   [ updated Jun 29, 2018, 7:07 AM ]


Пластова станиця Нью-Йорк влаштовувала новацьке Свято Весни в неділю 3-го червня в гарнім парку VE Macy Park. Цього року до нас долучилися ще дві станиці -- Пассейк та Йонкерс. Разом прибуло близько 90 новаків і новачок, а також 10 виховників та численна кількість родичів.

Програма дня була цікава і різноманітна. По Відкриттю діти були оформленні по роях, щоб приготовитися на Гри та Забави. 
По цім зайняттю, діти охоче їли смачний обід, приготовлений батьками.
Пополудні, діти змагалися в спортивних іграх, мали коротеньку перерву на солодке та радо брали участь на вогнику. 

На Закриттю дня, Гніздовий і Гніздова роздавали відзнаки та сертифікати новацьких проб і вмілостей. 
Багато дітей отримали нові ступені, завдяки своїй роботі по станицях і участі в новацькому Святі Весни.
Кожний новак і новачка також отримали сорочинку та відзнаку зі Свята Весни. Закінчився успішний день піснею "Ніч вже йде" та іскрою. Всі приємно провели час і щасливі поїхали до дому.


Юнацьке Свято Весни 2018

posted Jun 25, 2018, 7:57 PM by Taras Budurovych   [ updated Jun 25, 2018, 7:58 PM ]


Цього року юнацьке Свято Весни відбулося від 25-го до 28-го травня під темою Рік Морського Пластування.
Ця тема віддзеркалює важну подію, яка сталася 100 років тому, в 1918 році. 
Наш український прапор був піднесений на Чорноморському Флоті, а московські прапори були скинуті.
Старшо пластунські курінні Чорноморці та Чорноморські Хвильки приготовили та провадили цікаву програму впродовж цілого року на цю тему.
Свято Весни представляло завершення Року Морського Пластування та відбулося відповідно над озером в штаті Пенсільванії на території "Camp Independence Boy Scouts of America”.

Юнацтво приїхало на Свято Весни з багатьох станиць зі східної частини США. Наші пластуни з Нью-Йоркської станиці також брали участь і подолали далеку дорогу до Свята. На місці учасники станиць були розділенні на залоги по 7 осіб. В суботу і неділю всі пластуни змагалися в трьох головних подіях: 1. Спорт, 2. Тереновий Змаг і 3. Теренова Гра. Точкування відбулося не тільки на ці три зайняття, але також включало 1. Пластову поставу, 2. Українську Мову і 3. Загальне Таборування.

Наше юнацтво з Нью-Йорку знаменито змагалося і зайняло високі нагороди за їхнє знання, зарадність і взірцеву працю:
1. Перше місце в Спорті 
2. Друге місце на загальному точкування під час цілого Свята
За їхню перемогу наші пластуни одержали дві чаші -- і повернулися горді і раді до станиці Нью-Йорк.

Тричі Слава нашим переможцям!

Більше Фото (credit Andrij Wowk and Orest Dekajlo)

1-10 of 46