8-ме Гніздо

8-ме Гніздо УПН-ок* «Лісові квіти»


Коли заснувалася наша станиця у 1949 р., новацтво вже складалося із двох роїв, дітей нових імігрантів. Рік пізніше, коли число новаків і новачок підскочило до 63, почалася серйозна праця над розвитком цього уладу, і у березні 1950 р., обрано першою гніздовою 8-го гнізда УПН пл. сен. Оксану Сіяк.

В 1960-их роках, коли станиця пишалася найбільшою кількістю членів в своїй історії, були два гнізда новачок: 8-ме i 18-те.

Сьогодні, як і тоді, новачки відбувають щотижневі зайняття зі сестричками (виховницями) у домівці, й їздять на прогульки і літні табори. Чаром «новакування» пізнають світ.

Окрім цього, Ню Йоркське новацтво бере участь у загально-громадських імпрезах, у станичному святі «Миколайко» в грудні; з різдвяною колядою відвідують українських жителів міста; і, щовесни, пластують та граються посеред природи на одноденному Святі Весни.


Унікальною традицією УПН в нашому осередку є Костюмівка – інсценізація п'єси-казки новацтвом для потіхи дітей громади. Перша новацька костюмова забава п. н. «Баль у князівни Сніжинки» відбулася у 1952 році.


 

* УПН - Улад Пластунів Новаків і Пластунок Новачок (УПН) – це перша виховна організаційна частина Українського Пласту, тобто спільнота дітей в приблизному віці 6 до 11 років. Мета Уладу Пластунів Новаків і Пластунок Новачок (УПН) є помогти новакові й новачці плекати характер згідно з метою та ідейними основами Українського Пласту, щоби новак, або новачка любили Бога й Україну, пізнали себе і своє довкілля.