ДЛЯ БАТЬКІВ

1. Що таке Пласт?

Про Пласт і нашу станицю можна прочитати за цим посиланням - розділ ПРО НАС.


2. Які є умови приналежности до Пласту і станиці?

Про обов'язки членів станиці можна прочитати тут.


3. Які є заняття? Що таке “сходини”?

В Пласті, ріст знання і характеру оцінюється через обсервацію молодої людини на заняттях, і тому участь в заняттях, т. зв. сходинах - є основною засадою пластової методи. Сходини відбуваються раз на тиждень, у суботу, і тривають одну годину. Тут новацтво і юнацтво набувають знання про життя в Пласті. Але сходини - НЕ урок. Пластуни зі своїми впорядниками (виховники, які називаються сестрички/братчики в новацтві, і други/подруги - в юнацтві) відбувають програму, яка може включати розповідь/гутірку, гру, спів, майстерку (майстрування) та інші цікаві заняття на задані теми. Крім сходин, пластуни, під час року, ходять на прогульки, відмічають урочисті свята і беруть участь у громадських подіях.


4. Коли відбуваються заняття?

Станичний рік проходить паралельно з навчальним роком, з вересня по червень. Він включає щосуботні сходини, пластові й громадські свята, імпрези та пластові зустрічі. В ці події входять, наприклад, вшанування жертв Голодомору в листопаді, юнацька “Орликіяда” в листопаді, свято Миколайко в грудні, пластова Свічечка і Коляда в січні, новацька Костюмівка перед Великим Постом, Стійка при Божому Гробі напередодні Великодня, новацьке і юнацьке Свята Весни на весні, й український фестиваль Св. Юра при кінці травня.


5. Чи в Пласті носять форми або мундири?

Пластуни носять форму яка називається “однострій” - оскільки кожен має однаково, як один, виглядати в ньому. Пластуни одягають однострій на гніздові й курінні сходини, свята, прогульки, громадські імпрези і на пластові табори. Пропонуємо подивитися на зразок новацького однострою та відзнаки на юнацькому однострою.


6. Де можна закупити частини однострою?

Частини однострою можна закупити онлайн у пластовій крамничці КПС


7. Як можна батькам приєднатися до пластової програми?

Батьків запрошуємо стати членами Ланки Батьків, яка постала в Ню Йорку у 1951 р. під назвою Пластприят. Від самих початків, цей гурток батьків і приятелів Пласту (членство в Пласті необов'язкова!), мав мандат допомагати у виховній пластовій програмі. Ця група стала запорукою доброї праці в нашій станиці. Члени Ланки Батьків по сьогоднішний день добровільно і корисно діють. Вони беруть участь у різноманітних акціях/подіях, як наприклад, у виготовленні куті до пластової Свічечки, малюванню сценки для новацької Костюмівки, продажі домашнього печива і льос на виграшки під час українського фестивалю св. Юра, і в допомозі впорядникам під час сходин/прогульок.


8. Як можна записати свою дитину до Пласту?

Онлайн реєстрація на поточний рік відкрита до середини жовтня. Після цієї дати просимо пильнувати за змінами і звертатися до станиці.

Реєстрація і Оплата Пташат, Новацтва і Юнацтва